RECENZIA: Katherine Patersonová - Most do krajiny Terabithia

Autor: Katherine Patersonová
Originálny názov: Bridge to Terabithia
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2007
Počet strán: 160
Hodnotenie: 5/5


Anotácia: Hrdinami knihy Most do krajiny Terabithia i jej filmovej podoby je chlapec Jess a dievča Leslie, ktorí sa stanú nerozlučnými priateľmi. Leslie rada rozpráva príbehy plné fantázie a čarov a Jess zase rád maľuje. Leslie vovedie Jessa do nového sveta plného predstavivosti a fantázie a spoločne vytvoria tajomné kráľovstvo Terabithia, čarovné miesto, kam jediná cesta vedie na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom.

Jess nemá moc kamarátov ale keď stretáva Leslie, ktorá sa prisťahuje do domu kúsok od jeho.  Jess maľuje a Leslie miluje príbehy plné fantázie. To ich spojí a vytvoria tajomné kráľovstvo s názvom Terabithia. Terabithia je kúzelné miesto, ktoré sa nachádza blízko ich domova, kde bojujú proti zlým bytostiam. Ale na konci príbehu Jessa zachváti smútok, lebo Leslie tragicky zomiera. Jess je strašne smutný ajeho mladšia sestra sa ho snaží rozveseliť. Preto sa rozhodne mladšiu sestru May Bell vyhlásiť sa kráľovnú Terabithie.

Nádherný príbeh, ktorý autorka napísala najprv pre svojho syna, ktorému zomrel blízky priateľ. Je to jedna z mojich najobľúbenejších kníh a rada sa k nej vraciam. A film bol tiež veľmi pekný! Dávam päť hviezdičiek, lebo tejto knižke neviem nič vytknúť!

Žiadne komentáre