RECENZIA: Rick Riordan - Červená pyramída

Autor: Rick Riordan
Originálny názov: The Red Pyramid
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 408
Rok vydania: 2012
Séria: Kronika Cartera Kanea (The Kane Chronicles)
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Myslíte si, že je to zábava nechodiť do školy, večne lietať po celom svete, voziť si so sebou iba to, čo sa zmestí do jedného kufríka, a nemať žiadny poriadny domov? Vyvediem vás z omylu!

Volám sa Carter Kane a mám 14 rokov. Už šesť rokov cestujem z miesta na miesto so svojím otcom, známym egyptológom. Poriadne nepoznám ani svoju vlastnú sestru Sadie, ktorá žije so starými rodičmi v Londýne. Vídavame sa len dvakrát do roka a tentoraz pre nás otec ešte navyše vymyslel extra nudnú prehliadku Britského múzea! Práve tu sa však začínajú naše najneobvyklejšie Vianoce, aké sme kedy so Sadie zažili. Zisťujeme desivú pravdu o našej rodine a spoznávame tajomných egyptských bohov oveľa lepšie než z otcových rozprávaní či exponátov v múzeu...

Objavte staroveký Egypt zblízka, jeho mágiu, dobro i zlo a pripojte sa k dobrodružnej výprave súrodencov Kanovcov.

Súrodenci Carter a Sadie Kaneovci žijú oddelene, štrnásťročný Carter cestuje s otcom po svete, pričom Sadie býva u starých rodičov v Londýne a otca s bratom stretáva iba dvakrát ročne. Keď na Vianoce príde Carter s otcom do Londýna za Sadie, otec ich zoberie do Britského múzea na súkromnú prehliadku. Keď ich otec rozbije Rossetskú dosku a zistia, že majú magickú moc sa ich otca boh Sutech uväznil vyhľadá ich strýko Amos, ktorý ich zoberie k sebe a povie im pravdu. No Amosa unesú a Carter so Sadie zistia, že Sadiin kocúr je egyptská bohyňa Bastet, všetkému uveria. Spoločne bojujú proti Sutechovi a podarí sa im zvýťaziť ale tým ich boj nekončí.

Na novú sériu Ricka Riordana som sa veľmi tešila. Sériu o Percym Jacksonovi som zhltla a úplne ju milujem. Ďalšia kniha z jeho pera tentoraz o egyptských bohoch a súrodencoch Kaneovcoch je úplne perfektná. Celá kniha ma abavila aj keď som sa občas na ňu nemohla sústrediť. Dúfam, že sa čo najskôr dostanem k dvojke s názvom Ohnivý trón lebo je to perfektná kniha, ktorú vám všetkým odporúčam. 

1 komentár

  1. ešte som Riordanovku nečítala, ale určite sa raz do nejakej pustím, lebo veľa ľudí chváli 8)

    OdpovedaťOdstrániť