RECENZIA: Alyson Noel - Kruté leto

Autor: Alyson Noel
Originálny názov: Cruel Summer
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 240
Rok vydania: 2012
Hodnotenie: 4/5

Anotácia: Colby Cavendishová sa pripravuje na úžasné leto plné plážových večierkov. Plány jej však skrížia rodičia, ktorí ju pošlú na prázdniny k tete Tally do Grécka. Opustená na nudnom ostrove bez nákupných centier, telefónneho signálu a s tetou, ktorá sa rozpráva so svojimi rastlinami, má Colby strach, že na ňu jej priatelia zabudnú. Všetko sa zmení, keď stretne milého gréckeho chlapca Jannisa, s ktorým prežije niečo viac ako len obyčajný letný románik.

Rodičia Colby Cavendishovej sa rozvádzajú a tak svoju dospievajúcu dcéru posielajú na leto k tete Tally na grécky ostrov Tinos. Colby zúri lebo leto chcela stráviť so svojou novou najlepšou kamarátkou Amandou a novým frajerom Levim. Začína si písať blog o tom ako toto leto neznáša s názvom Kruté leto. Svoj názor začína meniť ke´D psoznáva Jannisa, gréckeho chlapca, do ktorého sa zamiluje. Prežíva klasický letný románik ale aj niečo viac a Grécko si zamiluje. Keď ju vyhľadá Levi, stretne sa s ním a bozkáva ho. Jannis to zistí, lebo číta jej blog a podpisuje sa ako Anonym. Colby to ubíja no nakoniec sa s Janissom udobria a zostanú spolu aj do jej odchodu. A čo ďalej?

Letné oddychové čítanie. Knižka sa mi páčila a prakticky som neodložila až kým som ju nedočítala. Je to čítanie na jeden večer. Kniha je písala štýlom e-mailov a denníkových zápiskov. Tento štýl mám celkom rada, ale dala by sa to napísať aj klasicky. Alyson Noel nie je nejaká svetoborná autorka ale jej knižky sú celkom fajn a táto patrí medzi tie lepšie. Prečítajte si ju, aspoň vás chytí letná nálada.
  

3 komentáre

 1. Knihu mám doma, dokonca aj podpísanú 8) ale ešte stále som sa k nej nedostala, nie je to taký príbeh, čo by ma nejako oslnil. Rozhodne ale už plánujem, keď sa dostanem cez svoje fantasy bestsellery 8D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ak by bol zaujem prčitat si moju recenziu na túto knih. Mne sa veľmi páčila.
  http://marseille1711.blogspot.sk/2013/05/recenzia-knihy-krute-leto-alyson-noel.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ak by bol zaujem prčitat si moju recenziu na túto knih. Mne sa veľmi páčila.
  http://marseille1711.blogspot.sk/2013/05/recenzia-knihy-krute-leto-alyson-noel.html

  OdpovedaťOdstrániť