FILM: Beautiful Creatures

Režisér: Richard LaGravenese
Scenár: Richard LaGravenese
Rok: 2013
Na námet knihy: Nádherné bytosti - Margaret Stohl & Kami Garcia
Hodnotenie na IMDB: 6.0
Hrajú: Alden Ehrenreich, Alice Englert, Jeremy Irons, Viola Davis, Emmy Rossum, Thomas Mann

Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: „V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…“ Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého „cizáka“ se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?

Čo sa budeme pretvarovať, kniha je vždy lepšia. Ten film bol fajn, dala by som päť hviezdičiek. Nepáčilo sa mi, že zmazali pár postáv, veľa zmien, možno by som zmenila aj hercov, lebo Alden určite nevyzerá ako južanský krásavec :-) aj keď mu tá rola celkom páčila. Najlepší bol aj tak Jeremy Irons, lebo celá Ironsovie rodina je perfektná. Ten film je dosť dlhý, pozerala som približne do štvrť na jedenásť, čo ma donútilo nedočítať Príbeh čarodejnice, lebo som zaspala. 
Viac sa mi páčila kniha, film je podľa mňa robený tak, že pokračovanie nebude. Ešte ma napadlo, že v tomto filme hrá Zoey Deutch, ktorá hrala mrchu Emily, jej postava mi sympatická nikdy nebola ale one je zlatá a teíšm sa na ňu v Upírskej akadémii :-). Pozrite si tento film, možno sa vám bude páčiť viac ako mne, ja dávám 4 hviezdičky ale efekty tam boli skvelé a miestami sa dá dobre zasmiať :-).
LINK NA STIAHNUTIE: http://uloz.to/xrqVC44M/beautiful-creatures-2013-720p-bluray-x264-yify-pres-multiload-cz-mp4

1 komentár

  1. Čítala som knihu a bola lepšia. Film bol pre mňa celkom nuda a nezaujalo ma to tak ako kniha. Určite by som zmenila obsadenie. Herci mi moc nesedia do opisov.

    OdpovedaťOdstrániť