RECENZIA: Colleeen Houcková - Tigrova plavba

Autor: Colleen Houck
Originálny názov: Tiger's Voyage
Vydavateľstvo: CooBoo
Počet strán: 512
Rok vydania: 2013
Séria: Tigria sága
Hodnotenie na Goodreads: 4.40
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Tretie pokračovanie úspešnej Tigrej ságy! V spoločnosti očarujúcich tigrích bratov sa Kelsey aj tentoraz vyberie na dobrodružnú cestu, aby svojim milovaným spoločníkom pomohla zbaviť sa kliatby. Aj s múdrym pánom Kadamom, ktorý im bude vo všetkom nápomocný, bude plavba za ďalšími výzvami náročná. Podarí sa výprave nájsť všetkých bájnych drakov a získať Durgin Náhrdelník? Vyberie si konečne Kelsey z tigrích bratov toho pravého? Tešte sa na úžasnú plavbu plnú výziev, osudových okamžikov, lásky a vášne!

Ren si stále nepamätá svoju lásku ku Kelsey. A preto treba nájsť spúšťač. Kelsey s tigrími bratmi musia pokračovať na ceste za slobodou a zbaviť ich kliatby. Aké by to bolo dobrodružstvo bez pána Kadama a Nilimy. Tento krát sa musia vybrať na plavbu a nájsť piatich drakov. Preto sa musia naučiť potápať a preto na ich jachtu prichádza Wes, ktorému sa Kelsey tiež, lenže ona má záujem len o svojich tigrov.  Kišan či Ren? Oboch miluje. Obaja ju milujú, no jeden o tom netuší. Obaja ju urobia šťastnou a voľba je len na Kelsey. 

Ako len ja milujem túto sériu. Patrí medzi moje obľúbené série, hlavne kvôli svojej unikátnosti a jedinečnosti. Prvky indickej mytológie sú tam tak zapracované, že si ani nevšimnete nič nezvyčajné.  Do tejto série som zaľúbená, prvé dva diely som jednoducho zhltla. Tretí diel sa mi  veľmi páčil ale určite by sa dal skrátiť, lebo určité miesta by som... Naozaj som nepochopila tú jej finálnu voľbu.  No ale fakt. Rena by som občas chytil po krk, ale Kišan sa mi tu veľmi páčil. Bol k nej milý, bol trpezlivý, ochranársky a všetky  ďalšie super vlastnosti. Keď sa už  v poslednej časti natvrdo rozhodne o tom, ktorého chce, toho druhého si prosím poslať aj v darčekovom balení. Ja viem, som závislá na knižných hrdinoch.  Na tejto časti sa mi veľmi páčilo to obohatenie o ďalšie mystické bytosti a to o drakov.  Títo draci boli úžasní, síce niektorí boli hnusní a podlí, niektorí zas boli perfektní. Na tejto časti sa dá fakt dobre pobaviť, lebo postava Wesa je neskutočne vtipná. Aspoň ten jeho prízvuk, ktorý vyzerá ako východniar zmixovaný so Záhorákom. 

Táto obálka je asi najkrajšia z celej série, lebo ten drak doplnený o dvoch tigrov je úžasný. Je mi strašne ľúto, že tieto knihy nemám doma, ale raz si ich určite kúpim.
Ten koniec som neskutočne prežívala a zostala som pádne nahnevaná. Ja by som toho Lokeša... Nemôžem vám povedať, čo sa stalo ale keďže som knihu dočítavala dosť neskoro naozaj ma to prebralo. 
Ak sa vám prvé dva diely páčili, určite si obľúbite aj tretí diel, ktorý pokračuje štvrtým dielom s názvom Tigrov osud.  Tento diel by mal vyjsť už vo februári a môžeme sa začať tešiť! 

2 komentáre

  1. Takže Tigrov osud vychádza vo februári 2014??? :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. keď som to písala, tak toto som našla, ale určite to budem tak na jar určite :D:

      Odstrániť