RECENZIA: Andrew Fukuda - Korisť

Autor: Andrew Fukuda
Originálny názov: The Prey
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 304
Rok vydania: 2014
Séria: Lov
Hodnotenie na Goodreads: 4.10
Hodnotenie: 4/5

Ľudia už nie sú tým, čím bývali, sú to krvilačné beštie. Posledné zvyšky ľudstva sú nazývané glupani. Medzi nich patrí aj Gene. Spolu s poslednými svojho druhu sa vydáva na útek. Hlavou mu víria spomienky na Ashley June, ľudským dievčaťom, ktoré sa zaňho obetovalo. Zblíži sa však s ďalším dievčaťom - Sissy. Na svojej púti sa dostanú až do prekvitajúcej ľudskej komunity žijúcej vysoko v horách. Niečo na nich však nesedí. Gene začína byť podozrievavý a začína hľadať odpovede. Udalosti naberú nečakaný smer. No čo sa stane, keď nový svet môže byť ešte horší než ten starý? 

Prvý diel série Lov urobil určite poriadny vietor v súčasnej literatúre. Kniha, ktorá mala nezvyčajný a originálny námet, neoslovila síce všetkých a tiež si odniesla aj spŕšku kritiky. Niektorých však kniha veľmi zaujala a medzi tých patrím aj ja. Lov bol perfektná dystópia doplnená upírmi. Druhý diel s názvom Korisť bol úplne odlišný. Akoby sme sa presunuli do iného sveta. Dej bol skvelý a jeho čítanie som si veľmi užila. bolo to odlišné, aj kvôli postavám . Z malého množstva postáv sme sa apresunuli na väčšie pole, čiže väčšie spektrum postáv a charakterov, čo pomohlo pri predstavení prostredia. To bolo tiež iné, čo považujem za veľké plus, ktoré príbeh len posilnilo. 

Okrem Geneho, ktorého poznáme už z prvého dielu, sa tu spomína málo známych postáv. Okrem skupinky glupanov, o ktorej až tak veľa nevieme, tu bol spomenutý len Vedec a Ashley June. Novinkou bola celá ľudská dedina s názvom Misia. Zaujímavá bola určite Claire, ktorá bola veľmi dôležitá postava a výrazne ovplyvnila hlavných hrdinov. Celkovo mi postavy z dediny neprišli nijak sympatické a tiež si ma nijak nezískali. Boli celkovo dosť odmeraní a hrubí, čo sa mi veľmi nepáčilo. Gene mi prišiel viac dospelý a celkovo prešiel vývinom, preto určite patrí medzi zaujímavých hrdinov a postavy. 

Druhý diel nám viac predstavil svet, v ktorom sa príbeh nachádza. Podmienky, prostredie, život v ňom a podobne. Pomohlo nám to priblížiť takúto verziu budúcnosti, ktorá nie je ružová, ale zaujímavá a perfektne vymyslená. Vážne som nečakala smer, ktorým sa to uberalo a autor dej postupne skvelo vygradoval. Fukuda sa výnimočne pohral s koncom, úplný záver bol perfektný a opäť nás necháva čakať na ďalšie dobrodružstvo, ktoré bude strhujúce. Malo to pár nedostatkov, ktoré mi nesadli, začiatok bol mierne rozpačitý a našlo sa aj pár hluchých miest. Určite to nie je veľké negatívum, pretože knihu som si naozaj užila. Páčili sa mi časti s genetickým liekom, dobrodružné a odhaľujúce časti. Za mňa to sú štyri hviezdičky. Záverečného dielu s názvom Pasca sa dočkáme budúci rok a zároveň sa môžme tešiť na veľkolepý koniec! 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Fragment
Knihu si môžte kúpiť na tejto stránke

Žiadne komentáre