Knižné prírastky - máj 2017

Kam som zmizla? Určite ste si všimli, že som aktívna úplne minimálne. Môžeme za to viniť skúškové, ale aj lenivosť či internet. Áno, hlúpy internet, ktorý zabíja čas. Samozrejme väčšinu času posledných štyroch týždňov som strávila nad knihami a ešte to tak chvíľku bude. To čo zaujme vás, je množstvo kníh, ktoré mi pribudli. Ešte vám však chcem povedať, že formát Mesačná chvastačka som premenovala na Knižné prírastky, lebo sa mi to jednoducho páči viac. 

V poslednej dobe sa snažím míňať čo najmenej peňazí, keďže si šetrím na cestu do Poľska a na nový telefón. Avšak poznáte ma, je ťažké neísť do kníhkupectve. Začiatkom mesiaca som kúpila na internete knihu Kožené srdce od Dominika Dána za symbolické dve eurá. Kúpila som ju z toho dôvodu, lebo môj ocino v poslednej dobe hltá jednu jeho knihu za druhou. Tak som sa mu rozhodla spraviť radosť (a sebe samozrejme tiež) a kúpila som ju. Tiež som si (opäť) dala malé turné po antikvariátoch a kúpila dve knihy. V jednom som objavila Dom so siedmimi štítmi od Nathaniela Hawthorna za päťdesiat centov. Od tohto autora som vrámci povinného čítania čítala Šarlátové písmeno a poviedku Minister's Black Veil, obe sa mi veľmi páčili, tak som sa rozhodla siahnuť aj po ďalšej. V druhom som objavila Žid Suss od Liona Feuchtwangera, o ktorom rozprávala Dorota Noon v niektorom videu a veľmi ma zaujala. Ďalšou kúpenou knihou je Dôkazy jestvovania od poľskej reportérky Hanny Krall a potrebujem ju ku bakalárskej práci. Už som ju prečítala a ešte sa k nej určite vrátiť, lebo je úžasná. Posledné dve kúpené knihy sú z kníhkupectva a každá z nich stála jedno euro. Je to Opica a generál od Sławomira Mrożeka, o ktorom som niekde počula, ale absolútne netuším kde. Druhou je Zajní Barakát od Džamál al-Gítání, ktorá ma zaujala anotáciou.

Ďalej mi prišla kniha, ktorú som vyhrala na instagrame na profile Book's Calling a je to Cesta časem of Petra Goesa, z ktorej mám obrovskú radosť a ešte raz veľmi pekne ďakujem. Jednu knihu som dostala ako darček a to bol Sklenený zvon od Sylvie Plath, ktorú mi venoval Ľuboš a tiež mu veľmi ďakujem.  A poďme na obrovskú skupinu, v ktorej vám ukážem úžasné prírastky. Spisovateľka Mirka Novysedláková ma oslovila, či by som si nechcela prečítať jej novinku Dovoľ mi všetko, ktorú som aj prečítala a môžete sa tešiť na recenziu. Slovart a Albatros mi poslali veeeľmi veľa kníh a všetky sú super, takže ja ich teraz pomaly lúskam. Z Albatrosu mi poslali knihu Rekviem za Pluto od Adama Chromého, ktorá sa mi veľmi páčila a môžete sa tešiť na recenziu. Ďalej kniha Bez srdce od Marissy Meyer, ku ktorej som sa ešte nedostala. Zo Slovartu mi prišli tri knihy. Vyšla nová kniha Sarah J Mass Na dvore z tŕňov a ruží, ktorá je úplne perfektná. Recenzia bude čoskoro, sľubujem! Potom tu mám ďalšiu knihu Cassandry Clare Polnočná dáma, ktorú práve čítam. Posledným prírastkom je Východ od Andrzeja Stasiuka, ktorý je mojim obľúbeným spisovateľom. 

Toť moje májové prírastky, čo pribudlo vám?

4 komentáre

 1. Samé krásne kúsky :D Polnočná dáma mi tiež pribudla, momentálne čítam Na dvore z tŕňov a ruží a je to super, nečudujem sa všetkým tým pochvalným recenziam :D Bez srdce by som si tiež chcela kúpiť, tak snáď sa k tomu neskôr dostanem :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za komentár! :) Pokojne ti Bez srdce požičiam :)

   Odstrániť
 2. Dom si siedmimi štítmi je od toho istého autora, čo napísal Šarlátové písmeno? No vidíš to, ani som netušila, že máme doma taký poklad :) Mám tu po mamine XYZ kníh, pomaly sa nimi prehrabujem a vyberám, čo si nechať.. na túto mrknem.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, podeľ sa s nami, že aké poklady tam máš! :D

   Odstrániť