RECENZIA: Jasinda Wilder - Omega

Autor: Jasinda Wilder
Originálny názov: Omega
Vydavateľstvo: Ikar
Počet strán: 360
Rok vydania: 2016
Séria: Alfa
Hodnotenie na Goodreads: 4.18
Hodnotenie: 2/5

Svadba Valentina Rotha a Kyrie St. Claire sa čoraz viac približuje. Spolu so svojimi blízkymi sa usídlili na nádhernom ostrove, kde chcú osláviť tento špeciálny deň. Nechýba ani osobný strážca Harris a najlepšia kamarátka Kyrie Layla. Skupinka ľudí si užíva zaslúžený oddych a pokojnú atmosféru. Tie im prekazí úhlavný nepriateľ Rotha Vitaly Karahalios, ktorý unesie Laylu. Táto na prvý pohľad obyčajná mladá žena nie je ukradnutá Harrisovi, ktorý sa rozhodne ju nájsť a zachrániť. Vďaka tomuto putu sa ich príbeh posúva oveľa ďalej. Temná minulosť ich však prenasleduje aj naďalej a preto sa musia naučiť vzdoru, no prijať to akí v skutočnosti sú.


Jasinda Wilder si získala celkom slušnú základňu slovenských fanúšikov. Už šestica jej kníh bola preložená do slovenčiny a pripravujú sa ďalšie. Medzi tie preložené patrí román Strácam sa v tebe, jeho pokračovanie Strácame sa v sebe či prvý diel novej série Madam X. Najprv však zaujala trilógiou Alfa, ktorej prvý diel sa mi kedysi dávno veľmi páčil. Dvojka už bola slabšia a trojku som čítala iba preto, aby som vedela ako to celé skončí. Trochu ma zaskočilo, že tento diel sa na Rotha a Kyrie zameriava len čiastočne a viac miesta autorka prenechala Harrisovi a Layle. K postavám by som sa ešte vyjadrila k osobným strážcom, príde mi totiž smiešne, že všetci boli Rusi. Však Rusi vedia robiť aj veci a nie len sa mlátiť. Autorka zachovala klasický akčný námet tejto série, aj keď nie je to jej primárnym zámerom. Celkovo je séria ladená romantickým podtónom, no akcia ju posúva vyššie. 

Ako som spomenula známi hrdinovia boli len na začiatku knihy. Kyrie aj Valentine sa mi páčili, boli v pohode, hoci na prvý diel to nemalo. Tam sa mi páčili najviac. Zaskočilo ma, že potom už sa príbeh orientoval na Harrisa, ktorý mi v predchádzajúcich prišiel nemastný-neslaný. Layla je zas typ hrdinky, ktorá ma irituje, preto sa mi nepáčila a ďalej to už šlo z kopca. Ich spoločné putovanie nebolo zlé, ale nebolo to ani to pravé orechové. Myslím, že autorka mohla príbeh rozpracovať inak, lebo touto verziou ma veľmi neoslovila a kniha mi prišla ako priemerná. Môžeme vidieť posuny postáv, to nebolo zlé, ale netvrdím, že to bolo výborné. 

Omega je kniha, ktorá môže zaujať nenáročných čitateľov. Úprimne, tento typ kníh už nie je pre mňa, no keď som knihu čítala, bola relatívne v pohode. Sklamalo ma, kam sa kniha uberala, prišlo mi to nudné a tie dobré časti to nezachránili. Myslím, že autorke sa najviac vydaril prvý diel alebo jej druhá série Strácame sa... Páčili sa mi tie akčné časti, vďaka ktorým má kniha šťavu. Knihu hodnotím ako oddychovku pre nenáročných čitateľov, no ako záver série ma sklamala. 

Za recenzný výtlačok ďakujem Ikaru

Žiadne komentáre