RECENZIA: Kasie West - Frajer na záskok

Autor: Kasie West
Originálny názov: The Fill-In Boyfriend
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 280
Rok vydania: 2017
Hodnotenie na Goodreads: 3.92
Hodnotenie: 4/5

Gia má osemnásť a jej život sa dostáva na šikmú plochu. Pomaly končí maturitný ročník a patrí medzi najobľúbenejšie dievčatá v škole. Všetko sa obráti na ruby, keď ju frajer nechá stáť pred školským plesom na parkovisku a Gia spanikári. Myslí si, že jej priatelia neuveria, že sa s ňou rozišiel pred pár minútami a preto osloví prvého chalana, ktorého uvidí, či nebude jej garde a nezahrá sa na jej milovaného Bradleyho. No tento neznámy jej poriadne pomotá hlavu a nedokáže ho dostať z mysle. A keďže sa ho nechce vzdať, ďalej sa zamotáva do svojich klamstiev. Tento neznámy jej však chce otvoriť oči a tak sa stále stretávajú. Gia sa musí rozhodnúť, či sa vzdá priateľov alebo prijme cit k neznámemu, ktorý sa v nej rodí.

O mene Kasie West som dlhšie počúvala. Jej knihy som zaznamenávala na Goodreads, mnohé blogerky ich čítali a čítala som nejednu recenziu. Westovej romány sú jednoduché romantické čítanie, po akom som dlhšiu dobu nesiahla. V poslednom období romantiku nevyhľadávam, rozhodne nič bez historického podtónu či prvkov fantasy. No Kasie ma celkom zaujala a knihu som si celkom užila. Prečítala som ju za dva dni a priznám sa, že sa mi páčila. Je to kniha, ktorá je doslova stvorená na oddych. Avšak prekvapilo ma, že autorka zapojila ja hlbšie témy, ktoré okrajovo rozobrala. Zamerala sa na závislosť na Internete a sociálnych sieťach, čo je veľmi aktuálna téma. Myslím, že to sa autorke podarilo, aj keď možno by som uvítala väčší rozsah. Ďalšou takou zaujímavou témou to bola klamstvá, ktorá bola súčasťou celého príbehu. 

Hĺbku nájdeme v tom, čo sa môžeme naučiť od druhých alebo od vecí okolo nás. Každý človek, každá vec má svoj príbeh, Gia. Keď to pochopíš, získaš skúsenosti, ktoré ťa naplnia a rozšíria tvoje chápanie. Pridáš vrstvy svojej vlastnej duší. 

V príbehu vystupuje niekoľko postáv, hlavne teda príbuzní a kamaráti Gie. Tá práve nie je hrdinka, ktorú by som si predstavovala. Spočiatku mi prišla celkom povrchná a tiež sa zameriavala na dosť plytké záležitosti. Jednoducho povedané bola trošku blbá. Páčilo sa mi, že postupne sa hrdinka vyvíjala a dospievala. Bradley bol podľa mňa ťažký frajer. Nechcel Giu prijať za seberovnú. Avšak práve neznámy (ja vám to meno nepoviem) bol veľmi pokojný, vyrovnaný a inteligentný. Snažil sa postaviť Giu na správnu cestu a ukázať jej, čo je správne. Rovnako to robil aj jej brat, hoci to tak najprv nemuselo vyzerať. Ostatné postavy sa mi celkom podarené, s dobrými charakterovými črtami či životnými príbehmi. Autorke sa veľmi vydarili a ich príhody sa dobre čítali. 

Prvá do slovenčiny preložená kniha Kasie West Frajer na záskok sa mi celkom páčila. Kniha mala celkom zaujímavú zápletku, príjemne sa čítala a dobre gradovala. V celku mi padla do noty a čítanie som si naozaj užila. Odporučila by som ju hlavne nenáročným čitateľom, milovníkom romantiky a YA contemporary. Páčili sa mi vtipné scény, taktiež som tam našla niekoľko zaujímavých myšlienok, hlavne v podaní neznámeho. Knihu som prečítala dosť rýchlo popri práci, takže to nie je nič zložité, ale rozhodne príjemné na leto. Tiež ma navnadila aj na ďalšie z pera Kasie West. Mňa rozhodne navnadila aj na ďalšie knihy tejto autorky. Vydavateľstvo Slovart chystá jej ďalšiu knihu By your side, ktorá by mala vyjsť už čoskoro. Táto kniha je veľmi chytľavá a nečakané ponúka aj niečo hlbšie, ja vám ju určite odporúčam.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Slovart

Žiadne komentáre